چرا فرصت های شغلی در کانادا اینقدر زیاد است و چرا مهاجران در بازار کار بهتر عمل می کنند؟

با رسیدن بیشتر کانادایی ها به سن بازنشستگی و خروج از نیروی کار، مهاجرت در حمایت از رشد نیروی کار اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

 

آمار کانادا بررسی نیروی کار (LFS) خود را برای ماه آگوست 2022 منتشر کرده است.

 

کلاس تجربه کانادا (Canadian Experience Class) چیست؟
فرصت های شغلی کانادا همچنان در حال افزایش است/ مشاغل مورد نیاز

برای اولین بار از زمانی که داده ها در سال 2015 در دسترس قرار گرفت، تعداد افراد بیکار (989000) کمتر از مشاغل خالی (1038000) در کانادا بود. این یک کشف بزرگ برای جویندگان کار است، زیرا بیش از یک سوم (38٪) از مشاغل انتظار دارند که استخدام کارمندان ماهر در سه ماه آینده یک چالش باشد. بر اساس LFS، اشتغال 40000 شغل کاهش یافت، در حالی که نرخ بیکاری با 0.5 درصد افزایش به 5.4 درصد در سطح ملی رسید. نرخ بیکاری برای اولین بار در هفت ماه گذشته افزایش یافته است.

 

اشتغال به طور خاص در استان های بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و نوا اسکوشیا کاهش یافت. در حالی که اشتغال در کبک افزایش یافته است.

 

آمار کانادا اشاره کرد که نرخ بیکاری در میان مهاجران کمترین نرخ بیکاری در ماه اوت بوده است (از زمانی که داده ها در سال 2006 در دسترس قرار گرفت) – به تنها 7.6٪.

بر اساس این نظرسنجی، تا آگوست 2022، مهاجران 875000 نفر را در نیروی کار کانادا تشکیل می دادند که در مراکز شهری مانند تورنتو و مونترال به طور نامتناسبی وجود داشت.

 

چرا فرصت های شغلی اینقدر زیاد است و چرا مهاجران در بازار کار بهتر عمل می کنند؟
تعداد کانادایی هایی که به فکر تغییر شغل هستند در حال افزایش است. در ژانویه 2022، نسبت کارکنان دائمی (طبق LFS) که قصد داشتند کار خود را در 12 ماه آینده ترک کنند، 6.4٪ بود. در آگوست 2022، این درصد به 11.9٪ افزایش یافته بود – تقریباً دو برابر شده در شش ماه پس از جمع آوری اولیه داده های نظرسنجی. تغییر شغل محبوب ترین دلیل برای برنامه ریزی برای ترک شغل در ماه اوت باقی مانده است.

 

با این حال، یکی دیگر از عوامل مؤثر، تعداد کانادایی‌هایی است که به سن بازنشستگی می‌رسند و از نیروی کار دور می‌شوند. طبق آمار کانادا، 307000 کانادایی در ماه آگوست مشاغل خود را ترک کردند تا در مقطعی از سال بازنشسته شوند. از آنجایی که جمعیت سالخورده جمعیت بیشتری را در کانادا تشکیل می دهد، این احتمالاً یک مشکل ادامه دار در سال های آینده خواهد بود.

 

هر دوی این عوامل به موفقیت مشاهده شده مهاجران در بازار کار کانادا در ماه اوت کمک می کند.

 

این برای افراد امیدوار به مهاجرت چه معنایی دارد؟
از آنجایی که مشاغل خالی با نرخ بیکاری در حال افزایش هستند و شهروندی کهنسال همچنان تعداد نامتناسبی از جمعیت را تشکیل می دهد، مهاجران کانادایی ممکن است در سال های آینده نقش بیشتری در بازار کار داشته باشند. باید شرایط وجود داشته باشد در واقع، LFS برای توجه به این موضوع وقت می گذارد:

در سال‌های اخیر، از آنجایی که کانادایی‌های بیشتری به سن بازنشستگی رسیده‌اند و از نیروی کار خارج شده‌اند، مهاجرت از اهمیت ویژه‌ای در حمایت از رشد نیروی کار برخوردار بوده است.»

 

جریان‌های مهاجرت اقتصادی کانادا همچنان محبوب‌ترین هستند، زیرا این کشور در طول تاریخ به دنبال حل بسیاری از خواسته‌های بازار کار خود از طریق مهاجرت بوده است – که باعث ایجاد برنامه‌های مدیریت شده اکسپرس انتری (برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال شده است. FSTP)، و کلاس تجربه کانادایی (CEC))، علاوه بر برنامه نامزد استانی (PNP).

 

پیش بینی می شود امسال کانادا از 431000 مهاجر استقبال کند و برای اولین بار در مسیر استقبال از متقاضیان بیشتری از طریق PNP امسال از مجموع برنامه های مدیریت اکسپرس انتری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top