ایالات متحده دارای طیف وسیعی از فرصت ها برای فارغ التحصیلان تازه وارد است. اقتصاد این کشور به تدریج در حال بهبود از رکود جهانی است. انتظار می رود تعدادی از صنایع در آینده نزدیک گسترش یابند و بیکاری در حال کاهش است. با این حال، یافتن شغل برای شهروندان غیر آمریکایی همچنان دشوار است، زیرا بازار کار رقابتی است و شرایط برای اخذ ویزا می تواند سخت و پیچیده باشد. 

برای ورود به ایالات متحده غیر به ویزای مناسب نیاز دارید. این بدان معناست که قبل از ورود به کشور باید برای شغل درخواست دهید. از شما انتظار می رود که پیش از درخواست شغل، حق کار در ایالات متحده را داشته باشید. در صورت داشتن مهارت و دانش بسیار تخصصی، ممکن است استثنائاتی در این زمینه وجود داشته باشد، در این صورت می توانید از قبل به شرکت های آمریکایی مراجعه کنید و درخواست کنید که ویزای شما را حمایت کنند.
 چندین نوع ویزای کار برای اتباع خارجی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، از جمله کارت های سبز (اقامت دائم)، ویزاهای کار موقت، ویزای کار فصلی و تبادل ویزای کارگر موجود است. نوع ویزای شما ممکن است واجد شرایط شما باشد، به نوع کاری که می کنید بستگی دارد، چه با کارفرما رابطه داشته باشید، و در برخی موارد با کشور مبدا شما. دستورالعمل برای اخذ مجوز برای کار در ایالات متحده متفاوت است بسته به نوع ویزا و الزامات واجد شرایط برای این ویزا.

 مورد نحوه اخذ ویزا و مجوز کار با سفارت آمریکا در کشوری که در آن مقیم هستید تماس بگیرید. اگر در ایران زندگی می کنید، به سفارت ایالات متحده در آنکارا، ابوظبی یا ایروان بروید.

ورود به آمریکا برای کار یا اقامت دائم به دلیل سیاست های سختگیرانه مهاجرت این کشور دشوارتر است. طیف وسیعی از ویزا برای دسته های خاصی از کار در دسترس است، بنابراین مهم است که نوع مناسب را انتخاب کنید.

هرکسی که مایل به زندگی و کار دائم در ایالات متحده است، ملزم به اخذ اقامت دائم قانونی (معروف به گرین کارت) است. برای دریافت گرین کارت شما باید توسط یکی از اعضای خانواده که مقیم دائم قانونی است، یا کارفرما حمایت مالی کنید. با این حال، بعید است که یک کارفرما از شما حمایت کند، مگر اینکه در یک شرکت چند ملیتی کار کنید و به شعبه آن شرکت در آمریکا منتقل شوید.

مشاغل پرتقاضا در ایالات متحده

1-توسعه‌دهنده نرم‌افزار

2-متخصص آمار و داده

3-تحلیلگر امنیت اطلاعات

4-فیزیوتراپی

5-مدیریت خدمات درمانی و بهداشتی

6-توسعه‌دهنده وب

7-پرستار ثبت شده (رجیستر شده)

8-مشاور مالی

9-کارشناس تحقیق در عملیات

10-تکنسین پزشکی

 

 کاریابی در ایالات متحده

آژانس های استخدامی محبوب ایالات متحده عبارتند از:

Adecco USA

American Staffing Association 

Kelly Services

Manpower

Randstad USA

تعدادی از روزنامه ها آگهی های شغلی را اعلام می کنند:

New York Times

USA Today

Washington Post

خدمات ویزاشی برای کار در آمریکا

مهاجرت کاری از جمله رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به خارج از کشور است و کار در خارج می‌تواند مسیر اقامت دائم را در کشور مقصد فراهم کند. قوانین کار در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشوری شرایط مهاجرت کاری خاص خود را دارد. معمولا بیشتر کشورها در ابتدا اقامت یک یا دوساله صادر می‌کنند اما این امکان وجود دارد که ویزای کاری شما در نهایت به اقامت دائم و حتی شهروندی آن کشور تبدیل شود.

هدف ما در موسسه مهاجرتی ویزاشی این است که متقاضیان را با رضایت کامل به هدفشان برساند. شما می‌توانید تمامی مراحل مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

برای تماس دریافت مشاوره‌ تخصصی می‌توانید همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کرده تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در نظر داشته باشید که نتیجه را از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی به اطلاع شما می رسانیم.

نیاز به ارزیابی کاری دارید؟

اگر می‌خواهید برای کار در خارج به طور رایگان ارزیابی شوید فرم را تکمیل و منتظر پاسخ مشاوران ما باشید.

بیشتر این ویزاها نیاز به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما دارند. کارفرما باید گواهی نامه مناسب را از وزارت کار ایالات متحده دریافت کند. این گواهی نامه ثابت می کند، که نیروی کار واجد شرایط برای این شغل در ایالات متحده آمریکا وجود ندارد و استخدام افراد خارجی بر اشتغال شهروندان آمریکا تاثیر نمی گذارد.

افرادی که دارای توانایی بسیار بالایی هستند، مانند متخصصان تجاری، دانشگاهیان، محققان، دانشمندان و هنرمندان تحت پوشش این ویزا قرار می گیرند.

اگر پیشنهاد کاری مناسبی داشته باشید، معمولا شانس شما برای ورود به کشور آمریکا از طریق ویزای کاری مناسب است.

افسر گشت، دستیار اجرایی، مسئول فروش، برقکار، لوله کش، نجار، فلزکار در ساخت و ساز، بنا، تکنسین دکل‌ها و توربین‌های بادی، آتشنشان، جوشکار، اپراتور تجهیزات سنگین ساخت و ساز، مشاور املاک و…

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.