اتریش به دلیل استاندارد بالای زندگی و تعادل عالی بین کار و زندگی، مقصد محبوبی برای افرادی است که به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند. در واقع، در سال های اخیر 19 درصد از جمعیت ساکن در اتریش در یک کشور خارجی متولد شده اند.

مهاجرانی که به دنبال مهاجرت به اتریش هستند نیز این امکان را دارند که به دنبال مجوز کار باشند. به طور خاص، مجوزهای کار به شما اجازه کار را می دهند و معمولاً نامحدود هستند، به این معنی که به اندازه ویزای کار دارای محدودیت زمانی نیستند. 

کارت قرمز-سفید-قرمز هم اجازه اقامت و هم مجوز کار است. قابل ذکر است که فقط در موارد خاصی اعطا می شود که رایج ترین آنها قرارداد کاری با یک کارفرمای اتریشی است. 

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای کار اتریش دریافت ویزای job seeker (جستجوی کار) اتریش است. فرد با در دست داشتن این ویزا می تواند وارد خاک اتریش شده و به مدت ۶ ماه در این کشور به کاریابی و انجام مصاحبه های حضوری با کارفرمایان اتریشی بپردازد.

در سال 2021، برای یک فرد شاغل ساکن اتریش درآمد خالص ماهانه 2000 یورو و 3000 یورو خوب در نظر گرفته می شود. شما به راحتی می توانید تمام هزینه های زندگی خود را تامین کنید و حتی هر ماه مقداری پول پس انداز کنید.

به طور متوسط، اتریشی ها سالانه حدود 52000 یورو ناخالص یا ماهانه 2876 یورو پس از کسر مالیات درآمد دارند.

حداقل دستمزد تنظیم شده در اتریش وجود ندارد. با این حال، قانون می گوید که یک کارمند باید حداقل 1500 یورو ناخالص در ماه دریافت کند.

این حداقل دستمزد ماهانه برای تمامی صنایع کشور اعمال می شود.

همچنین، تقریباً تمام تماس‌های کاری در اتریش توسط قراردادهای جمعی تنظیم می‌شوند، بنابراین به شما کمتر یا بیش از حد پرداخت نمی‌شود. کارمندان 14 برابر حقوق می گیرند که شامل 12 حقوق معمولی به علاوه کمک هزینه تعطیلات و کریسمس است.

مشاغل پرتقاضا در اتریش

◾️ حسابداری با متوسط حقوق 2.700 یورو در ماه

◾️ مهندس معماری با متوسط حقوق 3.400 یورو در ماه

◾️ سرآشپز با متوسط حقوق 3.200 یورو در ماه

◾️ رشته‌های مدیریت نظیر مدیر اجرایی یا مالی با حقوق بالای 8.500 هزار یورو در ماه

◾️ مدیر فروش با حقوق بالای 6000 یورو در ماه

◾️ مدیر هتل با متوسط حقوق 5000 یورو در ماه

◾️ مهندس عمران با حقوق متوسط ماهانه 3.500 هزار یورو

◾️ آی تی و توسعه نرم‌افزار با متوسط حقوق 6000 یورو در ماه

◾️ مهندس برق با میانگین حقوق 3.800 هزار یورو در ماه

◾️ طراح گرافیک با حقوق میانگین 2.500 هزار یوروی در ماه

◾️ مشاغل فنی مانند لوله‌کش، برق‌کار، مکانیک خودرو و نصاب کاشی

سایت های کاریابی در اتریش

Monster

monster قبلاً به عنوان jobpilot.atشناخته می‌شدکه یکی از پرطرفدارترین سایتهای پرتال کاری اتریش است هزاران آگهی شغلی از چندین شرکت در اتریش وجود دارد که می توانید آن ها را در این پرتال پیدا کنید.

 LinkedIn

Linkedin به راحتی لیست بهترین سایت های پرتال کاریابی اکثر کشورهای جهان را قرار می دهد در واقع این بهترین بستر برای ارائه رزومه کامل و استخدام توسط یک شرکت معتبر در بخش کاری شما می باشد.

 StepStone

STEPSTONE یکی دیگر از سایت های مشاغل مورد اعتماد در اتریش است که در آن می توانید هزاران پیشنهاد شغلی متفاوت از صاحبان مشاغل مختلف در منطقه پیدا کنید.

The Local – Jobs in Austria

The Local یکی از بزرگترین پرتال های خبری در اتریش است در واقع یک آژانس خبری است که اخبار را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

خدمات ویزاشی برای کار در اتریش

مهاجرت کاری از جمله رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به خارج از کشور است و کار در خارج می‌تواند مسیر اقامت دائم را در کشور مقصد فراهم کند. قوانین کار در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشوری شرایط مهاجرت کاری خاص خود را دارد. معمولا بیشتر کشورها در ابتدا اقامت یک یا دوساله صادر می‌کنند اما این امکان وجود دارد که ویزای کاری شما در نهایت به اقامت دائم و حتی شهروندی آن کشور تبدیل شود.

هدف ما در موسسه مهاجرتی ویزاشی این است که متقاضیان را با رضایت کامل به هدفشان برساند. شما می‌توانید تمامی مراحل مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

برای تماس دریافت مشاوره‌ تخصصی می‌توانید همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کرده تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در نظر داشته باشید که نتیجه را از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی به اطلاع شما می رسانیم.

نیاز به ارزیابی کاری دارید؟

اگر می‌خواهید برای کار در خارج به طور رایگان ارزیابی شوید فرم را تکمیل و منتظر پاسخ مشاوران ما باشید.

ایرانیان برای کار در کشور اتریش می توانند ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار دریافت کنند. با این ویزا 6 ماه فرصت خواهید داشت تا در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازید.

نخیر، برای گرفتن ویزای کار اتریش نیازی به زبان آلمانی نیست.

این موضوع به نوع ویزای شما بستگی دارد. شما با قرمز سفید قرمز و کارت آبی این اجازه را خواهید داشت که اعضای خانواده‌ی خود را نیز به اتریش ببرید.

ویزای کار اتریش به مدت دوسال معتبر می‌باشد. در این مدت شما می‌توانید مثل شهروندان اتریشی آزادانه در این کشور کار و زندگی کنید. اگر قرارداد کار شما قبل از پایان دو سال تمام شود، ویزای شما همچنان به مدت دو سال معتبر خواهد بود.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.