کشورهایی که بهترین ویزای کار پس از تحصیل را دارند

ویزای کار پس از تحصیل

در یک نظرسنجی بین‌المللی، 40 درصد از دانشجویان گفتند که داشتن گزینه کار پس از فارغ‌التحصیلی یکی از عوامل انتخاب محل تحصیل است. ویزای کار پس از تحصیل به فارغ التحصیلان تحصیل در خارج از کشور اجازه می دهد تا چند سال قبل از بازگشت به کشور بدون محدودیت، تقریباً در هر شغلی کار کنند.

 

راهنمای کامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا
4 کشور برتر با بالاترین فرصت شغلی برای دانشجویان بین المللی

 

اگر می خواهید پس از تحصیل در خارج از کشور بمانید، این کشورهای انگلیسی زبان بهترین طرح های ویزای کار را برای دانشجویان بین المللی بر اساس مدت اقامت ارائه می دهند.

 

نیوزلند
نه تنها می توانید در اکثر ویزاهای کاری مدت زمان زیادی در نیوزلند بمانید، بلکه می توانید از ویزا برای شریک زندگی و فرزندان خود نیز پشتیبانی کنید. شما فقط یک بار می توانید این ویزا را دریافت کنید، مگر اینکه مدرک بالاتر دیگری را تکمیل کنید که تکمیل آن حداقل 30 هفته طول می کشد. تحصیل زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان مدرک قابل قبولی برای این ویزا محسوب نمی شود.

 

دانشجویانی که دوره‌های آموزش از راه دور یا خارج از دانشگاه را توسط ارائه‌دهنده‌ای در اوکلند به پایان رسانده‌اند، حق دریافت ویزای کار پس از تحصیل به دانشجویان داخل دانشگاه را دارند.

مدت اقامت: 1، 2 یا 3 سال، بسته به مدرک تحصیلی، جایی که تحصیل کرده اید و اگر برای “ثبت نام شغلی” می روید، مانند گواهی تدریس

مدارک قابل قبول: مدرک سطح 4 یا بالاتر از یک مؤسسه آموزشی نیوزلند، که 4 گواهینامه و 10 مدرک دکترا است.

 

کانادا
دانشجویانی که از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) فارغ التحصیل شده اند می توانند یک بار مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) دریافت کنند. آنها باید دارای وضعیت موقت معتبر در کانادا باشند یا کشور را ترک کرده باشند و ثابت کنند که در طول دوره های تحصیلی خود دانشجوی تمام وقت بوده اند.

 

در میان سایر شرایط واجد شرایط بودن، دانش‌آموزان باید ثابت کنند که از Global Affairs Canada (GAC) بودجه دریافت نکرده‌اند و بیش از 50 درصد از واحدهای خود را در کلاس تکمیل کرده‌اند.

 

مدت اقامت: تا سه سال، با طول مدت مجوز اغلب با طول برنامه واجد شرایط همزمان است.

مدارک قابل قبول: برنامه تحصیلی از DLI به مدت 8 ماه تا 3 سال و منجر به یک مدرک تایید شده

 

استرالیا
استرالیا در تلاش برای جذب و حفظ دانشجویان و کارگران به عنوان بخشی از برنامه ویزای ماهر خود، ویزای کار پس از تحصیل خود را برای دارندگان پاسپورت هنگ کنگ به 5 سال افزایش داده است. شما باید زیر 50 سال سن داشته باشید، شرایط زبان انگلیسی را داشته باشید و ویزای واجد شرایط داشته باشید.

 

مانند نیوزلند، این ویزا به خانواده نزدیک شما اجازه می دهد تا به شما در استرالیا بپیوندند. شما باید در طول مدت اقامت خود بیمه درمانی کافی داشته باشید.

مدت اقامت: 5 سال برای دارندگان پاسپورت هنگ کنگ؛ تا 18 ماه برای ویزای کار فارغ التحصیل؛ و 2-4 سال (بسته به مدرک تحصیلی) ویزای کار پس از تحصیل

مدارک قابل قبول: مدرک، دیپلم یا گواهی تجاری از دوره ثبت نام مشترک المنافع موسسات و دوره های آموزشی برای دانشجویان خارج از کشور (CRICOS) که حداقل در 92 هفته تکمیل شده است.

 

انگلستان
سه چهارم از مردم بریتانیا اعتقاد دارند که از ویزای کار پس از تحصیل برای فارغ التحصیلان بین المللی حمایت می کنند. با این حال، تا همین اواخر، دانشجویان بین المللی تنها می توانستند 4 ماه پس از فارغ التحصیلی در بریتانیا بمانند. این در سال 2020 تحت ویزای کار پس از تحصیل (PSW) “مسیر فارغ التحصیل” تمدید شد. وابستگان دارندگان ویزای PWS که ویزای خود را از سال 2021 دریافت می کنند نیز “نزدیک به بازار کار بریتانیا دسترسی کامل خواهند داشت و می توانند در هر سطح مهارتی کار کنند”.

 

اکنون درخواست هایی از دولت برای تمدید ویزا به 4 سال با راه اندازی استراتژی آموزش بین المللی جدید وجود دارد. این اصلاحات تضمین می‌کند که بریتانیا مقصدی جذاب برای تحصیل در خارج از کشور خواهد بود.

مدت اقامت: حداکثر 2 سال برای فارغ التحصیلان. از سال 2021، تمدید به 3 سال برای فارغ التحصیلان دکترا؛ صحبت از افزایش این مدت به 4 سال است

شرایط قابل قبول: دانشجویان بین المللی دارای ویزای دانشجویی یا دانشجویی کودک، که جایگزین ویزای دانشجویی درجه 4 (عمومی) در اکتبر 2020 شده است، که در سال 2020 یا پس از آن ثبت نام کرده و از یک ارائه دهنده آموزش عالی معتبر فارغ التحصیل شده اند.

 

ایالات متحده
ایالات متحده برای مدت طولانی یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی بوده است. دو نوع آموزش عملی اختیاری (OPT) وجود دارد: OPT پیش از اتمام، که در زمانی که دانش آموز هنوز در حال مطالعه است مورد استفاده قرار گیرد. و OPT پس از اتمام.

 

دارندگان ویزای F-1 باید در این کشور باشند و حداکثر 60 روز قبل از اتمام تحصیل خود اقدام کنند. آنها همچنین باید ظرف 90 روز کار پیدا کنند.

مدت اقامت: 1 سال پس از اتمام دوره شما یا حداکثر 6 ماه برای دارندگان ویزای حرفه ای M-1. حداکثر 3 سال برای فارغ التحصیلان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) با تمدید ویژه 24 ماهه پس از سال اول

مدارک قابل قبول: دانش آموزان برای درخواست OPT باید ویزای F-1 داشته باشند و به صورت تمام وقت در مؤسسه ای ثبت نام کنند که توسط اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) برنامه دانشجویی و تبادل بازدیدکنندگان (SEVP) تأیید شده است.

 

قبل از درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل، بررسی کنید که شرایط درخواست را دارید یا خیر. معیارهای ویزا بسته به کشور و منطقه متفاوت است و می تواند بدون اطلاع قبلی تغییر کند. وب سایت های دولتی مهاجرت دارای به روزترین محدودیت های سفر و اطلاعات ویزا خواهند بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top