گذرگاه مرزی مکزیک و آمریکا

گذرگاه مرزی مکزیک و آمریکا

گذرگاه مرزی مکزیک و آمریکا یکی از شلوغ ترین مرزهای جهان است که سالانه میلیون ها نفر و کالا از آن عبور می کنند. این مرز 1954 مایل طول دارد و از کالیفرنیا تا تگزاس امتداد دارد. اغلب به آن مرز ایالات متحده و مکزیک یا مرز مکزیک و ایالات متحده گفته می شود.

 

برنامه مشترک مرزی کانادا و آمریکا

 

مرز ایالات متحده و مکزیک سال ها محل مناقشه بوده است. این مرز در ابتدا در سال 1848 به عنوان بخشی از معاهده گوادالوپ هیدالگو ایجاد شد که به جنگ مکزیک و آمریکا پایان داد. با این حال، مرز به وضوح مشخص نشده بود و اختلافات بر سر مرز آن منجر به چندین درگیری شد.

 

این مرز به طور رسمی در سال 1907 تأسیس شد و مجموعه ای از معاهده ها در اوایل دهه 1900 برای تسهیل عبور و مرور و تجارت به امضا رسید. با این حال، مرز همچنان یک موضوع بحث برانگیز بود و مهاجرت غیرقانونی از مکزیک به ایالات متحده به یک مشکل مداوم تبدیل شد.

 

گذرگاه مرزی

مرز ایالات متحده و مکزیک یک گذرگاه شلوغ برای افراد و کالاها است. تقریباً 48 گذرگاه مرزی بین دو کشور وجود دارد که به شدت توسط مأموران گشت مرزی ایالات متحده نظارت می شود.

 

محبوب ترین گذرگاه مرزی، بندر ورودی سان یسیدرو است که در سن دیگو، کالیفرنیا واقع شده است. این بندر ورودی روزانه حدود 70000 وسیله نقلیه و 20000 عابر پیاده را پردازش می کند.

 

مکزیکی هایی که مایل به عبور از مرز به ایالات متحده هستند باید پاسپورت و ویزا معتبر داشته باشند و باید فرم ورود را تکمیل کنند. شهروندان ایالات متحده برای ورود به مکزیک نیازی به داشتن گذرنامه ندارند، اما باید کارت شناسایی عکس دار دولتی و مدرک شهروندی داشته باشند.

 

ویزای توریستی مکزیک

 

گمرک و حفاظت از مرزها

گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) مسئول تنظیم تجارت و سفرهای فرامرزی است. وظیفه CBP جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر و سایر کالاهای قاچاق به ایالات متحده است.

 

CBP چندین طرح را برای بهبود امنیت مرزی اجرا کرده است، از جمله ابتکار مرز امن (SBI) و سیستم اطلاعاتی نظارت یکپارچه (ISIS). این طرح ها از فناوری پیشرفته برای نظارت بر مرزها و ردیابی فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنند.

 

CBP همچنین مسئول اجرای مقررات تجاری بین ایالات متحده و مکزیک است. CBP با آژانس های دیگر همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که کالاهایی که وارد ایالات متحده می شوند ایمن و مطابق با استانداردهای ایالات متحده هستند.

 

نتیجه

مرز ایالات متحده و مکزیک یک گذرگاه شلوغ برای افراد و کالاها است. مرز برای سال ها محل مناقشه بوده است، اما تلاش ها برای بهبود امنیت مرزها و تنظیم تجارت موفقیت آمیز بوده است. CBP ایالات متحده نقش مهمی در تنظیم سفر و تجارت فرامرزی ایفا می کند و همچنان به بهبود فناوری و ابتکارات خود برای حفظ امنیت مرزی ادامه می دهد.

 

پناهندگان اغلب از چند راه از مرز ایالات متحده و مکزیک عبور می کنند، از جمله از طریق بنادر ورودی رسمی یا غیرقانونی با عبور از نقاط غیرمجاز در امتداد مرز یا از طریق تونل های قاچاق. با این حال، روند درخواست پناهندگی دارای الزامات قانونی و رویه های خاصی است که پناهندگان باید برای به دست آوردن وضعیت قانونی در ایالات متحده از آنها پیروی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top