چطور خودمان وقت سفارت بگیریم؟

چطور وقت سفارت بگیریم

برای سفر به کشورهای خارجی نیاز به دریافت وقت سفارت و اخذ مجوز ورود به کشور مورد نظر دارید. اجازه ورود به کشورهای خارجی در حقیقت همان ویزا است.

 

دریافت وقت سفارت فوری و عادی با ویزاشی 

 

ایرانیان برای سفر به اکثر کشورهای خارجی نیاز به اخذ ویزای این کشورها رادارند. البته هجده کشور  وجود دارد که ایرانیان بدون اخذ ویزا می توانند به آنجا سفر کنند.

 

شهروندان ایرانی برای سفر به اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی نیاز به دریافت ویزا دارند.

 

با افزایش متقاضیان برای سفر به کشورهای خارجی، سفارت ها چاره ای را تدبیر کردند. این چاره همان گرفتن وقت مصاحبه سفارت است که متقاضیان باید داشته باشند.

 

برای این که بتوانید وقت مصاحبه سفارت بگیرید باید مراحل زیر را طی کنید. به این ترتیب می توانید در زمان مورد نظر خود به سفارت مراجعه نمایید:

 

انتخاب کشور مقصد
در ابتدا باید کشور خود را مشخص کنید و چگونگی و مراحل اخذ ویزا از این کشور را بررسی کنید، مهم است که بدانید آیا کشور مورد نظر شما در اعطای ویزا سخت گیر است و یا شرایط خاصی را برای آن در نظر گرفته یا خیر. بهتر است با افراد کارشناسان ما در زمینه اخذ ویزا حتما مشورت نمایید.

 

اخذ وقت از سفارت
شرایط و قوانین اخذ وقت مصاحبه سفارت را به خوبی مطالعه کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر دارید بهتر است وقت فوری سفارت را اخذ کنید تا بتوانید سفر را آغاز کنید.

 

مراجعه به سفارت
به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را در تاریخ و ساعت مشخص ارائه دهید. پس از این باید منتظر بررسی سفارت بمانید.

 

برای تعیین وقت مصاحبه سفارت، به دو صورت حضوری و آنلاین می‌توانید اقدام کنید. در واقع شما می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و یک نوبت برای بردن مدارک خود جهت بررسی، دریافت کنید. راه دیگر آن دریافت نوبت به صورت آنلاین است. شما از طریق سایت سفارت، درخواست خود را ثبت و بدین ترتیب یک نوبت برای حضور در سفارت دریافت می‌کنید. برای دریافت نوبت سفارت به صورت آنلاین باید این نکته را در نظر داشته باشید که در این حالت هزینه وقت سفارت باید به صورت آنلاین توسط کارت‌های بین‌المللی پرداخت شود.

 

رد ویزای دانشجویی + 22 دلیل رایج

 

دو نوع وقت سفارت داریم که در ادامه در مورد هرکدام توضیح می‌دهیم:

 

وقت سفارت فوری
گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف مانند مسائل کاری، نیاز فوری به دریافت ویزای یک کشور جهت سفر به آن را دارند. در این حالت فرد درخواست دریافت وقت سفارت فوری را دارد. برای برخی کشورها، دریافت این نوع وقت به سادگی نبوده و هزینه آن بالاتر از وقت سفارت عادی است.

 

وقت سفارت عادی
اگر جهت دریافت وقت عادی از سفارت اقدام کنید، مدت زمان طولانی‌تری در صف انتظار خواهید ماند. این دسته نوبت برای زمانی که عجله‌ای جهت دریافت ویزا ندارید مناسب است. در مدت زمانی که منتظر رسیدن نوبت خود هستید مدارک مورد نیاز برای سفارت را آماده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top