1 میلیون نفر دارای اقامت موقت کانادا هستند

اقامت موقت کانادا

در سال 2021، تقریباً 1 میلیون نفر دارای اقامت موقت کانادا (NPR) در سرشماری شمارش شدند که 2.5٪ از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

 

شان فریزر: اخراج دانشجویان از کانادا متوقف می‌شود

 

از این 1 میلیون، بیشترین بخش NPR دارای مجوز کار بودند. در سال 2021، 40.1٪ از NPR ها فقط مجوز کار داشتند و 14.2٪ دیگر علاوه بر مجوز کار، مجوز تحصیل داشتند. علاوه بر این، NPR ها با مجوز مطالعه به تنهایی 21.9٪ از کل ساکنین موقت را تشکیل می دهند. کسانی که به دنبال حمایت از پناهندگان بودند 15.1٪ از NPR ها را تشکیل می دادند.

 

8.7 درصد باقیمانده ترکیبی از سایر انواع مجوزهای موقت بود، از جمله دارندگان مجوز اقامت موقت، اعضای خانواده NPRها و دارندگان سوپر ویزا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ.

 

به طور کلی، 6 نفر از هر 10 NPR در سرشماری 2021، بزرگسالان جوان بین 20 تا 34 سال بودند. به عنوان مقایسه، جوانان 37.3 درصد از مهاجران اخیر و 18.4 درصد از بقیه جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

 

سن کم NPRها احتمالاً به این دلیل است که اکثر NPRها دارندگان مجوز کار و مجوز تحصیل هستند که اغلب افراد بین 20 تا 34 سال سن دارند.

 

هند و چین بالاترین ملیت NPR هستند

بیشترین ملیت های دارای اقامت موقت از هند (28.5٪) و چین (10.5٪) بودند، در اکثر استان‌ها به جز کبک، جایی که فرانسه رایج‌ترین محل تولد برای NPRها (20.4٪) بود.

برای پناهجویان، نیجریه بیشترین (10.7 درصد) و پس از آن هند (8.3 درصد) و مکزیک (8.1 درصد) بوده است.

 

در انتاریو، نیجریه (15.4٪) بالاترین ساکنین موقت را دارد، در حالی که در کبک هائیتی (17.6٪) و در بریتیش کلمبیا ایرانی (29.8٪) بود.

 

مشارکت نیروی کار در میان ساکنان غیردائم بالا بود

کانادا دارای جمعیت سالخورده، کاهش نرخ باروری و کمبود نیروی کار است. بنابراین، کانادا برای تحریک اقتصاد و پر کردن مشاغل خالی به NRP ها متکی است.

 

نرخ مشارکت نیروی کار NPRها 74.2 درصد بود که بیشتر از بقیه جمعیت (63.4 درصد) بود. با این حال، سن کم NPR ها احتمالاً این تفاوت را توضیح می دهد.

 

مشاغل فروش و خدمات، مشاغل برتر تمام NPRهای 15 ساله و بالاتر بودند. بیش از یک سوم (36.4٪) NPR در مشاغل فروش و خدمات کار می کردند، در حالی که یک چهارم (25٪) بقیه جمعیت کانادا.

 

در مقایسه، مشخصات شغلی مدعیان پناهندگی بسیار منحصر به فردتر بود. این NPRها بیشتر در مشاغل، اپراتورهای حمل و نقل و تجهیزات و مشاغل مرتبط (23.9٪)، مشاغل تولیدی و تاسیساتی (12.3٪) و مشاغل بهداشتی (11.7٪) بودند.

 

مهارت‌ها معمولاً در افراد غیردائم کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند

ساکنین موقت به طور متوسط در مقایسه با بقیه جمعیت از تحصیلات بالاتری برخوردار بودند، اما اغلب در مشاغلی بودند که به آموزش رسمی نیاز نداشتند (23.7٪) نسبت به بقیه جمعیت (15.7٪).

 

در سال 2021، 32.4 درصد از ساکنین موقت با مدرک لیسانس یا بالا برای موقعیتی که در حال حاضر در آن بودند، بیش از حد واجد شرایط بودند، در حالی که این مورد برای تنها 26.2 درصد از مهاجران اخیر و 15.9 درصد برای بقیه جمعیت کانادا بود.

 

علاوه بر این، اینکه آیا مدرک لیسانس یا مدرک بالاتر در کانادا یا خارج از کشور اخذ شده باشد، تفاوت کمی در صلاحیت بیش از حد ساکنین موقت ایجاد می کند. نرخ بیش از حد صلاحیت کاملا مشابه بود، با اعتبار خارجی 34٪ و اعتبار داخلی در 28.1٪.

اقامت موقت کانادا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top