10 دانشگاه ارزان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه تر از بسیاری از کشورهای دیگر است. در اینجا 10 دانشگاه ارزان در کانادا برای دانشجویان بین المللی آورده شده است.

 

تحصیل در کانادا یک جایگزین عالی برای کسانی است که به عنوان یک دانشجوی بین المللی به دنبال مدرک مقرون به صرفه هستند. کانادا برای دانشجویان بین المللی و داخلی شهریه پایینی ارائه می دهد. به علاوه، شما در یک محیط انگلیسی (یا فرانسوی!) در یک کشور بسیار توسعه یافته تحصیل خواهید کرد. سیستم آموزشی در کانادا معتبر و قابل مقایسه با کشورهایی مانند بریتانیا و ایالات متحده است.

 

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل هزینه های پایین شهریه، سهولت و راحتی زندگی و شهرت عالی دانشگاه ها، تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند. برای کسانی که به دنبال مدارک مقرون به صرفه هستند، در اینجا 10 دانشگاه ارزان در کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد – به علاوه یک جایزه رایگان!

 

چرا تحصیل در کانادا

1. مقرون به صرفه است.

در مقایسه با دانشگاه های برتر در ایالات متحده، بریتانیا و سایر کشورهای انگلیسی زبان، کانادا مدارک تحصیلی را ارائه می دهد که برای کیف پول شما بسیار آسان تر است.

 

2. شهرت.

کانادا به یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شهرت دارد و دانشگاه های آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

 

3. سهولت زندگی.

تحصیل در کشوری دیگر می تواند دلهره آور به نظر برسد، اما تحقق آن در یک کشور انگلیسی زبان و جهان اول، کار را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند.

 

هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی 
شهریه دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند به نوع برنامه و محل تحصیل شما بستگی دارد. مدارک لیسانس از 7203 دلار تا 49800 دلار در سال در شهریه متفاوت است، در حالی که هزینه تحصیل سالانه برای مقاطع کارشناسی ارشد بین 3222 دلار تا 42850 دلار است.

 

دانشگاه های برتر
US News برترین دانشگاه های کانادا را مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر و دانشگاه مونترال فهرست می کند. همه این دانشگاه ها در سطح بین المللی به عنوان مدارس عالی جهانی شناخته می شوند و هنوز هم نرخ های شهریه بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به همتایان بین المللی خود ارائه می دهند.

 

دانشگاه مونترال
شهریه مقطع لیسانس: 13,048 تا 16,990 دلار
شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 16372 دلار

 

دانشگاه مک گیل
شهریه مدرک لیسانس: 16,815 تا 45,263 دلار
شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 16816 دلار

 

دانشگاه مک مستر
شهریه لیسانس: 20,808 تا 27,978 دلار
شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 16,761 تا 17,096 دلار

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا
شهریه لیسانس: 25,978 تا 36,588 دلار
شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 8605 دلار

 

دانشگاه تورنتو
شهریه لیسانس: 42,870 تا 49,800 دلار
شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 6900 تا 22640 دلار

 

مدارک لیسانس ارزان در کانادا
اگر به دنبال مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌هایی هستید که کانادا ارائه می‌کند، دیگر به دنبال آن نباشید.

 

1. دانشگاه People
مکان: آنلاین
شهریه: رایگان

رشته های تحصیلی: کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد (مدیریت بازرگانی، آموزش، علوم کامپیوتر و علوم بهداشتی)
UoPeople یک دانشگاه آنلاین معتبر ایالات متحده است، به این معنی که شما می توانید در هر مکان و هر زمان تحصیل کنید! روند درخواست ساده است و پاداش تکمیل مدرک قطعاً ارزشمند است.

 

2. دانشگاه براندون
مکان: براندون، مانیتوبا
شهریه: 7203 دلار
برنامه های تحصیلی: BA، BBA، BED، BFA، BM، BN، BSc
از دانشجویان بین المللی در Brandon U دعوت می شود تا با روند درخواست بین المللی دانشگاه درخواست دهند. دانشگاه براندون ادعا می کند که رابطه طولانی و مثبتی با دانشجویان بین المللی دارد و تعاملات و فرصت های تحقیقاتی یک به یک استاد را ارائه می دهد که در دانشگاه های بزرگتر موجود نیست.

 

3. دانشگاه منونیت کانادا
مکان: وینیپگ، منیتوبا
شهریه: 7482 دلار
برنامه های تحصیلی: لیسانس در هنر، مددکاری اجتماعی، ترجمه، علوم، پرستاری، تجارت و آموزش. دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مانیتوبا ادامه دهند
دانشجویان بین المللی در Saint-Boniface باید انتظار داشته باشند که بتوانند سطح مشخصی از زبان فرانسه را صحبت کنند زیرا این یک دانشگاه فرانسوی است. برخی از برنامه ها نیز به سطحی از مهارت انگلیسی نیاز دارند.

 

4. دانشگاه گوئلف
مکان: گوئلف، انتاریو
شهریه: 9730 دلار
برنامه های تحصیلی: مدرک لیسانس از 5 کالج (هنر، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و علوم فیزیکی، علوم اجتماعی و انسانی کاربردی)
دانشجویان بین‌المللی در Guelph از کمک‌های ویژه در دانشگاه با درخواست‌های ویزا، تحصیل زبان انگلیسی، مسکن و دسترسی به مشاور ویژه دانشجویان بین‌المللی برخوردار خواهند بود.

 

5. دانشگاه منونیت کانادا
مکان: وینیپگ، منیتوبا
شهریه: 10003 دلار
برنامه های تحصیلی: برنامه های سه و چهار ساله لیسانس، BSc، BBA و کارشناسی ارشد
دانشجویان بین المللی در CMU به دلیل تنوع گسترده ای از تجربیات و دیدگاه هایی که ممکن است به ارمغان بیاورند از دانشجویان بین المللی استقبال و تشویق می شوند که درخواست دهند. دانشجویان بین المللی می توانند بیش از 19 رشته را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کنند.

 

6. دانشگاه مموریال نیوفاندلند
مکان: سنت جانز، نیوفاندلند
شهریه: 11460 دلار
برنامه های مدرک: بیش از 100 برنامه برای لیسانس، کارشناسی ارشد و گواهینامه ها
دانشجویان بین المللی در دانشگاه MUN: Memorial به گرمی از برنامه های بین المللی استقبال و تشویق می کند. این دانشگاه خدمات تخصصی مانند مشاوره دانشجویی، دفتر بین المللی سازی و گروه های دانشجویی بین المللی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

مدارک کارشناسی ارشد ارزان در کانادا

1. دانشگاه مموریال نیوفاندلند
مکان: سنت جانز، نیوفاندلند
شهریه: 3222 دلار
برنامه های تحصیلی: تنوع زیادی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به صورت حضوری و آنلاین، در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی، برنامه های حرفه ای، برنامه های بین رشته ای و علوم

 

2. دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
مکان: پرنس جورج، بریتیش کلمبیا
شهریه: 3297 دلار
برنامه های تحصیلی: MBA، MSc، MEd، MEng، MScN، MSW، گواهی های تحصیلات تکمیلی، و برنامه های دکترا

 

3. دانشگاه کلگری
مکان: کلگری، آلبرتا
شهریه: 3693 دلار
برنامه های مدرک: ارائه مدارک کارشناسی ارشد و دکتری مبتنی بر دوره و پژوهشی در موضوعات مختلف

 

4. دانشگاه سیمون فریزر
مکان: برنابی، بریتیش کلمبیا
شهریه: 3743 دلار
برنامه های تحصیلی: انواع برنامه های تحصیلات تکمیلی در علوم کاربردی، هنر و علوم اجتماعی، تجارت، ارتباطات، هنر و فناوری، آموزش، محیط زیست، علوم بهداشتی و علوم

 

5. دانشگاه ساسکاچوان
مکان: ساسکاتون، ساسکاچوان
شهریه: 4358 دلار
برنامه های تحصیلی: بیش از 80 مدرک کارشناسی ارشد و دکترا. متخصص در زمینه های تحقیقاتی و پزشکی

 

دانشگاه های بدون شهریه در کانادا برای دانشجویان بین المللی
دانشگاه People توسط یک موسسه اعتباربخشی آمریکایی معتبر است و برای همه دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان کانادایی مناسب است. این دانشگاه کاملا آنلاین انواع برنامه های بدون شهریه اعم از مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در بازرگانی، علوم کامپیوتر، آموزش و پرورش و علوم بهداشتی را ارائه می دهد.

 

دانشگاه های کانادا ممکن است هزینه های تحصیلی پایینی داشته باشند، اما شما نمی توانید از نرخ های رایگان ارائه شده توسط UoPeople عبور کنید. در حالی که انعطاف پذیری یک مدرک آنلاین این فرصت را برای مطالعه در هر زمان و هر کجا که می خواهید ارائه می دهد.

 

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان
مانند بسیاری از کشورهای بزرگ، هزینه زندگی در سراسر کشور گسترده کانادا به شدت متفاوت است. با توجه به شاخص خانه های اجاره ای کانادا، بسیاری از مناطق بزرگ کلان شهرها مقرون به صرفه نیستند، با این حال هنوز مناطقی باقی مانده است که می توان با بودجه دانشجویی در آنها زندگی کرد.

 

در اینجا به تفکیک هزینه‌های متوسطی که یک دانشجو می‌تواند انتظار داشته باشد در کانادا (به دلار کانادا) پیدا کند، آمده است:

ناهار و نوشیدنی اصلی: 18 دلار
اجاره ماهانه 45 متر مربع  اپارتمان مبله: 1160 دلار
خدمات ماهانه: 102 دلار
اینترنت ماهانه: 54 دلار
حمل و نقل عمومی ماهانه: 109 دلار
عضویت ماهیانه در باشگاه: 59 دلار
شلوار جین: 72 دلار
ویزیت پزشک خصوصی: 93 دلار
کاپوچینو: 5.05 دلار

توجه: دولت کانادا از متقاضی می‌خواهد که مدرکی مبنی بر داشتن 10000 دلار کانادا علاوه بر شهریه برای ویزای دانشجویی ارائه دهد، اما احتمالاً به تعداد بیشتری نیاز خواهید داشت.

 

تامین مالی و حمایت از دانشجویان بین المللی
در حالی که تحصیل در کانادا ممکن است شما را در هزینه های شهریه صرفه جویی کند، ممکن است همچنان بخواهید برای کمک مالی و بورسیه درخواست دهید. بورسیه ها و کمک های مالی زیادی برای دانشجویان بین المللی و حتی بورسیه های تحصیلی منحصراً برای دانشجویان کشورهای خاص وجود دارد. این نکات برتر را برای درخواست بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بررسی کنید.

 

نحوه درخواست برای دانشگاه های کانادا
به عنوان یک دانشجوی بین المللی، درخواست شما برای یک دانشگاه کانادا شرایط خاصی دارد. علاوه بر درخواست دانشجویی معمولی شامل توصیه نامه، رزومه و سابقه تحصیلی، ممکن است از شما خواسته شود موارد زیر را نیز ارائه دهید:

اثبات مالی
تسلط به زبان انگلیسی
برنامه بین المللی
اطلاعات پاسپورت
یک نسخه ترجمه شده از رونوشت شما

 

به یاد داشته باشید که برای تحصیل بیش از شش ماه در کانادا به ویزای دانشجویی نیز نیاز دارید. این برنامه را می توان به صورت آنلاین انجام داد و 150 دلار کانادا هزینه دارد. دولت کانادا مدرکی مبنی بر امور مالی، مدرک سلامتی و رفاه عمومی، مدرک عدم سوء پیشینه کیفری و نامه پذیرش دانشگاه شما را درخواست می کند. توصیه می شود به محض دریافت پذیرش در دانشگاه کانادا، درخواست ویزای دانشجویی خود را شروع کنید.

 

در مجموع، تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، مدرک معتبر بین‌المللی را برای شما به ارمغان می‌آورد و ممکن است در هزینه خود نیز صرفه‌جویی کنید! اگر هنوز متقاعد نشده اید و همچنین به دنبال تحصیل در ایالت ها هستید، این 7 دانشگاه مقرون به صرفه ایالات متحده را برای دانشجویان بین المللی بررسی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top