11 دلیل ریجکت ویزا (و نحوه اجتناب از آنها)

11 دلیل ریجکت ویزا

میزان موفقیت تایید ویزا به عوامل زیادی بستگی دارد. همچنین بستگی به کشوری دارد که برای آن درخواست می دهید و مدارکی که دارید. اما گاهی اوقات، حتی اشتباهات ساده می تواند دلیل ریجکت ویزا شما باشد.

 

ویزا های توریستی برترین کشورها
چطور پاسپورت قوی داشته باشیم؟
چه کسانی برای سفر به اتحادیه اروپا به ویزای شینگن نیاز ندارند؟

 

من در 7 سال گذشته برای ویزاهای زیادی درخواست داده ام. من خودم خیلی اشتباه کرده ام. اما با گذشت زمان یاد گرفتم که از این اشتباهات اجتناب کنم. این روزها هیچ یک از ویزاهای من ریجکت نمی شوند.

 

بیایید به این 11 اشتباه نگاه کنیم که می تواند ویزای شما را رد کند.

 

01. عدم رعایت دقیق قوانین ویزا
قوانین ویزا به دلایلی وجود دارد. شما قرار است آنها را به شدت دنبال کنید. اگر نه، شما از شانس استفاده می کنید.

 

کنسولگری ها درخواست هایی را که قوانین ویزا را به شدت رعایت نمی کنند، رد می کنند. حتی اگر قبول کنند، ممکن است مدارک اضافی بخواهند یا در نهایت ویزا را رد کنند.

 

مثال: اگر ویزا معمولاً برای 30 روز اعطا می شود، سعی نکنید یک برنامه سفر 45 روزه را نشان دهید و درخواست ویزای 45 روزه کنید.

 

تجربه شخصی
ویزای تایلند در هنگام ورود برای دارندگان پاسپورت هند فقط 15 روز است. من داستان هایی شنیده ام که به برخی از آنها در هنگام ورود ویزای 30 روزه در صورت درخواست داده شده است. بنابراین، تصمیم گرفتم از شانس خود استفاده کنم و ویزای 30 روزه بخواهم. من یک بلیط رفت و برگشت در 30 روز رزرو کردم و به پرواز تایلند رفتم.

 

در هنگام ورود به بانکوک، من از افسر ویزا برای ویزای 30 روزه درخواست کرده ام. به افسر ویزا گفتم که داستان هایی شنیده ام که به برخی در هنگام ورود ویزای 30 روزه داده اند. افسر ویزا به من گفت که قوانین ویزا سخت‌گیرانه است و نمی‌توانند چنین درخواست‌هایی را برآورده کنند. او از من خواست تا ظرف 15 روز پس از ورود یک بلیط هواپیما جدید رزرو کنم و در صف برگردم.

 

برای استفاده از اینترنت در فرودگاه و رزرو بلیط جدید باید حق بیمه پرداخت می کردم. این نه تنها وقت و پول من را هدر داد، بلکه یک ریسک غیر ضروری بود. درس آموخته شد.

 

02. نمایش سفر برگشت با اتوبوس/قطار/قایق
هرگز مدارک بازگشت با اتوبوس / قطار / قایق را نشان ندهید این میتواند دلیل ریجکت ویزای شما باشد. همیشه نشان دهید که با هواپیما در داخل و خارج از کشور خواهید بود.

 

افسران ویزا واقعاً نمی توانند بلیط اتوبوس / قطار / قایق را تأیید کنند، اما در صورت نیاز می توانند بلیط های پرواز را تأیید کنند. بلیط هواپیما شکل قابل قبول تری از سفر رفت و برگشت است.

 

برای درخواست ویزا مجبور نیستید بلیط پرواز رفت و برگشت خود را بخرید. می توانید آنها را نگه دارید یا رزرو کنید.

 

برای معافیت ویزا و ویزا در هنگام ورود، باید یک بلیط پرواز برگشت/پیش تایید شده و خریداری شده را نشان دهید. در صورت نیاز می توانید از سیاست لغو 24 ساعته Expedia استفاده کنید.

 

رفع ریجکتی ویزا

 

03. نمایش یک برنامه سفر ناقص
کنسولگری ها مایلند یک برنامه سفر کامل را ببینند. آنها مایلند شروع و پایان برنامه سفر را در کشور خود یا کشور محل اقامت شما ببینند.

 

اگر به یک سفر چند کشوری می‌روید، نگه‌داشتن/رزرو بلیت‌ها برای کل سفر دردسرساز خواهد بود. در این صورت، فقط بلیط هواپیما از کشور خود یا کشور محل اقامت خود را برای هر مقصد نگه دارید/رزرو کنید.

 

مثال: اگر سفر شما هند-برزیل-آرژانتین-شیلی-هند است و برای ویزای شیلی اقدام می کنید. نشان دادن یک برنامه سفر هند-شیلی-هند برای ویزای شیلی ساده تر خواهد بود. شما می توانید همین کار را برای ویزای برزیل خود با نشان دادن یک برنامه سفر هند-برزیل-هند انجام دهید.

 

تجربه شخصی
برای eVisa مالزی خود، بلیط های پرواز داخل و خارج مالزی را آپلود کرده ام. بلیط هواپیما من ویتنام-مالزی-هند بود. کنسولگری ویزای من را تایید نکرد، در عوض از من خواست که بلیط هواپیما را برای برنامه سفر کامل، یعنی هند-ویتنام-مالزی-هند آپلود کنم. سپس مجبور شدم برنامه سفر کامل خود را آپلود کنم. ویزای من در نهایت تایید شد. من می توانستم با آپلود کامل برنامه سفر از قبل در زمان صرفه جویی کنم.

11 دلیل ریجکت ویزا

04. نمایش یک برنامه سفر طولانی
همیشه یک برنامه سفر کوتاه را نشان دهید. یک برنامه سفر 15 روزه یا کمتر واقع بینانه تر است. هر چیزی بیش از 15 روز ممکن است سوالاتی را ایجاد کند مانند اینکه چرا به این تعداد روز نیاز دارید.

 

اگر یک برنامه سفر طولانی را نشان می دهید، ممکن است از شما شواهد اضافی مانند نامه تایید مرخصی، عدم اعتراض از طرف کارفرما یا مدرکی مبنی بر وجوه اضافی در بانکتان خواسته شود.

 

ویزاها همیشه طبق دستورالعمل ها صادر می شوند. مهم نیست برنامه سفر شما چقدر طولانی یا کوتاه باشد، ویزای شما برای تعداد روزهای تعیین شده اعطا می شود. نمایش یک برنامه سفر کوتاه از سوالات غیر ضروری و اسناد اضافی جلوگیری می کند.

 

مثلاً طبق دستورالعمل‌های ویزا، یک ویزا 3 ماه اعتبار دارد که اجازه ورود 30 روزه را می‌دهد. و بگویید، برنامه سفر شما برای ویزا 15 روز است. ویزای 3 ماهه با ورود 30 روزه به شما داده می شود.

 

استثناها
برخی کشورها هستند که فقط برای روزهایی که شما درخواست کرده اید ویزا صادر می کنند. شرایط ویزا را حتما بخوانید. مثال: ویزای توریستی شیلی.

 

05. ذکر دوستان/بستگان در کشور خارجی
هرگز ذکر نکنید که کسی را در کشور خارجی می شناسید. اگر این کار را می کنید، ممکن است از شما بپرسند که واقعاً چگونه این شخص را می شناسید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک شناسایی، نامه های استخدامی یا حتی صورتحساب بانکی شخصی را که می شناسید ارائه دهید.

 

کنسولگری‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که شما هیچ تماسی در کشورشان ندارید که درگیر فعالیت‌های مشکوک یا غیرقانونی باشد.

 

اگر از شما پرسیده شد، فقط بگویید که کسی را در آن کشور نمی‌شناسید. شما به عنوان یک توریست برای دیدن و کشف این کشور به آنجا می روید.

 

تجربه شخصی
از یکی از دوستانم پرسیده شد که آیا کسی را در برزیل می شناسد در حالی که برای ویزای برزیل خود از هند اقدام می کند؟ او به طور اتفاقی گفت که در آنجا دوستی دارد که از طریق Couchsurfing با او آشنا شده است. افسر ویزا از او خواست که با دوستش تماس بگیرد و مدرک شناسایی دوستش و غیره بیاورد. حتی پس از ارائه مدارک اضافی، در نهایت ویزای او رد شد.

 

استثناها
هنگامی که از اسپانسر برای درخواست ویزای خود استفاده می کنید، مطمئناً ذکر می کنید که اسپانسر خود را می شناسید. مثال: ویزای توریستی آمریکا با استفاده از اسپانسر.

06. ذکر در مورد Couchsurfing، Hitchhiking و ….
هرگز در مورد Couchsurfing، Hitchhiking، کوله پشتی، سفرهای ارزان قیمت و غیره صحبت نکنید. همه آنها پرچم قرمز هستند. افسران ویزا ممکن است با این مفاهیم آشنا نباشند و ممکن است فکر کنند که شما بودجه کافی برای حمایت از خود ندارید.

 

اگر از شما پرسیده شد، به سادگی ذکر کنید که دوست دارید برای اهداف گردشگری به آن کشور بروید. اگر برای درخواست ویزای خود نیاز به ارائه مدرکی دال بر رزرو هتل دارید، فقط چند رزرو هتل قابل استرداد انجام دهید.

 

به Airbnb نیز اشاره نکنید. افسران ویزا ممکن است با Airbnb آشنایی نداشته باشند. Airbnb هنوز در منطقه خاکستری قرار دارد زیرا همه دولت ها موافق آن نیستند.

 

07. ذکر در مورد داوطلبی، دورکاری، کوچ دیجیتال و ….
هرگز در مورد داوطلبی، woofing، دور کاری، نشستن در خانه، کار از راه دور، موقعیت مکانی مستقل، کوچ دیجیتال و غیره صحبت نکنید. اینها همه پرچم قرمز هستند و میتواند دلیل ریجکت ویزای شما باشد.

 

ویزای توریستی صرفاً برای مقاصد گردشگری است. انجام هر نوع فعالیت با دستمزد بدون ویزای کاری مناسب غیرقانونی تلقی می شود.

 

اگر در طول درخواست ویزا پیدا شود، ممکن است در معرض رد ویزا و لیست سیاه قرار بگیرید.

 

در صورت یافتن در بندر ورودی (مهاجرت در فرودگاه)، ممکن است دوباره مورد بازداشت، جریمه، اخراج یا حتی ممنوعیت دائمی ورود به کشور قرار بگیرید.

 

کار داوطلبانه، woofing و workaway از نظر فنی به عنوان کار در نظر گرفته می شود. ممکن است بابت خدمت شما پولی دریافت نشود اما از راه های دیگری مانند اسکان رایگان، غذای رایگان و … غرامت دریافت کنید، دریافت هر چیزی در ازای کار و زمان، حق الزحمه محسوب می شود.

 

حوادث بی‌شماری وجود دارد که مسافران به دلیل ذکر در اداره مهاجرت که برای داوطلب شدن وارد کشور می‌شوند بازجویی، جریمه یا اخراج شدند.

 

حتی اگر قصد شما داوطلب شدن است، اگر از شما خواسته شد، فقط بگویید که برای کاوش و دیدن کشور به آنجا می روید.

 

افسران ویزا و مهاجرت ممکن است در مورد کار از راه دور، زندگی مستقل از مکان و شیوه زندگی کوچ دیجیتالی ندانند. اینها هنوز در منطقه خاکستری هستند و تعهدات مالیاتی جدی دارند. حتی اگر شما یک عشایر دیجیتال هستید، اگر از شما خواسته شد، فقط بگویید که برای کاوش و دیدن کشور آنجا هستید.

 

تجربه شخصی
شخصی را که می شناسم به دلیل گفتن این که در طول اقامتش از راه دور کار خواهد کرد، چند ساعت در فرودگاه هیترو لندن بازداشت شد. در سفر دوم خود، او دوباره بازداشت شد، زیرا مقامات مهاجرت قبلاً او را در لیست سیاه سفر قبلی خود قرار داده بودند. از او خواسته شد که در مدت اقامتش اصلا لپ تاپ خود را باز نکند.

 

08. استفاده از اسپانسر برای درخواست ویزا
اگر از اسپانسر استفاده می کنید، برنامه بر عهده اسپانسر است. موفقیت در تایید ویزای شما کاملا به اسپانسر شما بستگی دارد.

 

عواملی مانند سابقه اسپانسر شما، وضعیت قانونی، تعهدات مالیاتی، رد ویزای قبلی و غیره ممکن است دلیل ریجکت ویزای شما باشد. اگر حامی مالی خود را به خوبی نمی شناسید، ممکن است ریسک کنید.

 

در گزینه من، بهتر است خودتان برای ویزا اقدام کنید. تا زمانی که مدرک شغلی، سرمایه کافی در بانک و سابقه سفر مناسب دارید، واقعاً نیازی به اسپانسر ندارید.

 

تجربه شخصی
ویزای سنگاپور من 3 بار رد شد. هیچ وقت دلیل انکار را به من نگفتند. ویزای سنگاپور را می توان از طریق دفاتر VFS Global یا از طریق یک شهروند محلی سنگاپور اعمال کرد. شهروندان سنگاپور به سیستمی به نام SAVE دسترسی دارند که از طریق آن می توانند برای دوستان و خانواده خود ویزا درخواست کنند.

 

دوست من که شهروند سنگاپور است از طریق سیستم SAVE برای من ویزا درخواست کرده است. دوبار رد شد و حتی درخواست تجدیدنظر داد که آن هم رد شد.

 

من نیازی به ارائه هیچ مدرکی نداشتم. هیچ بلیط هواپیما، هیچ رزرو هتل و هیچ چیز دیگری برای ویزای اسپانسر لازم نبود. موفقیت تأیید کاملاً به حامی مالی وابسته بود.

 

اگر از طریق دفتر VFS Global درخواست داده بودم، نرخ موفقیت بالایی داشتم زیرا رزرو پرواز، رزرو هتل، صورت‌حساب بانکی و غیره را ارائه می‌دادم.

 

استثناها

برای ویزای اسپانسر می توانید از یکی از اعضای نزدیک خانواده که به خوبی می شناسید استفاده کنید. مثال: خواهر و برادر، همسر، والدین، فرزندان و غیره.

 

09. استفاده از آژانس مسافرتی نامعتبر برای درخواست ویزا
استفاده از آژانس مسافرتی برای درخواست ویزا اشکالی ندارد. اما، اکثر آژانس های مسافرتی هرگز برای خود درخواست ویزا نکرده اند یا هرگز به خارج از کشور سفر نکرده اند. تمام تجربه آنها فقط از درخواست ویزا برای دیگران است. وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، فقط تسلیم می شوند. آنها پول شما را می گیرند اما تضمین نمی کنند که ویزای شما را با موفقیت دریافت کنند.

 

به نظر من بهتر است از موسسات مهاجرتی کمک بخواهید. آنها می توانند به خوبی شما را در این روش راهنمایی کنند و در مورد جزئیات پیچیده ای که ممکن است شما یا آژانس های مسافرتی با آنها آشنا نباشید به شما کمک کنند.

 

10. شرکت در فعالیت های غیرقانونی یا مجرمانه
خود را درگیر هیچ گونه فعالیت غیرقانونی در کشور خود یا در حین سفر نکنید. این می تواند دلیل ریجکت ویزا و به طور جدی به شانس شما برای تایید ویزا در آینده آسیب برساند.

 

داشتن هر نوع سابقه پلیسی می تواند دلیل ریحکت ویزای آینده شما تاثیر بگذارد. ممکن است در معرض اخراج و ممنوعیت دائمی ورود به کشور قرار بگیرید.

 

تجربه شخصی
این اتفاقی بود که در گروه فیس بوک ویزا تایلند گزارش شد. فردی در تایلند به دلیل داشتن مواد غیر مجاز دستگیر شد. روی پاسپورتش مهر بزرگ و واضحی زده اند که می گوید برای همیشه از ورود به تایلند منع شده است. این قطعا روی ویزاها و سفرهای آینده او به تایلند تاثیر خواهد گذاشت. از آنجایی که مهر در پاسپورت او بزرگ و واضح است، در آینده برای ویزا و سفر به هر کشوری مشکل خواهد داشت.

11. رزرو بلیط هواپیما یا هتل غیر قابل استرداد
این از نظر فنی اشتباهی نیست که مستقیماً بر ریجکت ویزای شما تأثیر بگذارد. اما این یک روش خوب است که قبل از تایید ویزا، بلیط هواپیما یا هتل غیرقابل استرداد رزرو نکنید.

 

هرگز قبل از تایید ویزای خود بلیط هواپیما نخرید. همیشه رزرو پرواز داشته باشید یا هتل های قابل استرداد رزرو کنید.

 

خلاصه

آیا تا به حال مرتکب اشتباهی شده اید که ویزای شما رد شده باشد؟ اگر چنین است، در نظرات زیر دلیل ریجکت ویزا خود را به من اطلاع دهید تا سایر خوانندگان بتوانند از آن بیاموزند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top