ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در اخذ ویزای شینگن می باشد. ما پایگاهی از تمام اطلاعاتی هستیم که برای تکمیل درخواست ویزای شینگن خود به آن نیاز دارید.
اگر در مورد درخواست ویزای شینگن سوالی دارید با ما تماس بگیرید ما تا اخذ ویزای شینگن در کنار شما خواهیم کرد.
ویزای شنگن

چرا ویزای شنگن؟

سفر به کشورهای عضو شنگن
مهر تاییدی برای دریافت ویزای سایر کشورها
بهترین مقصد گردشگری

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن

⚫️ فرم درخواست ویزای شینگن: برای هریک از متقاضیان ویزای شینگن (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود. در صورت نیاز می‌توانید تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن را به ویزاشی بسپارید!

⚫️ ۲ قطعه عکس: عکس ویزای شینگن باید دارای پس زمینه سفید باشد. 

⚫️ گذرنامه معتبر: باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی باشد. 

⚫️ ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

⚫️ بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید دارای حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو پوشش حوادث باشد.

⚫️ مدارک شغلی مورد نیاز ویزای شینگن: برای اثبات وضعیت شغلی‌تان در کشور محل اقامت‌تان، باید اسناد مورد نیاز  را ارائه کنید

⚫️ ارائه واچر هتل و یا اجاره‌نامه منزل

⚫️ تمکن مالی و گردش حساب: تمکن مالی ویزای شینگن باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب ویزای شینگن نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه اخیر باشد.

⚫️ رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

⚫️ رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای شینگن 

⚫️ اثبات وضعیت اقامت در کشور محل اقامت: برای افسران ویزا فقط این نکته اهمیت دارد که وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌تان به چه شکل است. 

⚫️ دعوت‌نامه (در صورت وجود)

⚫️ مدارکی که به افسران ویزا اثبات می‌کند شما به کشور محل اقامت‌تان بازمی‌گردید: برای افسران ویزا مهم است که پس از اتمام مدت زمان اقامت‌تان در حوزه شینگن حتما به کشور مادری و یا محل اقامت‌تان بازگردید. 

سوالات متداول

ویزای شینگن نیز به مانند ویزای دیگر کشورها، مجوزی برای ورود به منطقه‌ شینگن است. تقریبا اغلب کشورهای اروپایی (26 کشور)، عضو پیمان شینگن هستند. این یعنی شما با گرفتن این ویزا می‌توانید به تمامی کشورهای شینگن سفر کنید. بدون اینکه بخواهید برای ورود به تک تک این کشورها ویزا بگیرید. در این کشور ها آزادانه و به مدت 90 روز سفر کنید.

ویزای شینگن به مدت حداکثر 90 روز در 180 روز اعتبار دارد. این بدان معناست که شما می توانید با ویزای شینگن در کل 90 روز در منطقه شینگن اقامت داشته باشید. با این حال، اعتبار با مدت اقامت متفاوت است. ویزاهای شینگن معمولاً برای مدتی بیشتر از مدت اقامت معتبر هستند (یعنی 90 روز ؛ تعداد روزهایی که به طور قانونی مجاز به اقامت در منطقه شینگن هستید). به عنوان مثال فرض کنید ویزایی دریافت می کنید که از اول ژانویه 2021 تا 31 دسامبر 2021 معتبر است. این بدان معنی است که ویزای شینگن شما برای ورود به منطقه شینگن در هر زمان و در طول این مدت تقریبا 1 ساله معتبر است. با این حال هنگام ورود به منطقه شینگن، اقامت شما به 90 روز محدود می شود.

با ثبت درخواست در کنسولگری/ سفارت کشور شینگنی که بیشترین زمان را در آن خواهید گذراند، اقدام به دریافت ویزا کنید. پس از شناسایی نزدیکترین کنسولگری/ سفارت، می توانید درخواست ویزای شینگن را پر کنید که شامل موارد مختلفی است. پرداخت اسناد و فرم ها و هزینه ویزا، تعیین زمان برای تحویل درخواست (در صورت نیاز) و ارائه اثر انگشت.

هزینه استاندارد ویزای شینگن برای بزرگسالان 80 یورو است.

درخواست ویزای شینگن را باید از طریق کنسولگری/ سفارت کشور شینگنی که قصد دارید بیشترین زمان را در طول اقامت خود در آن سپری کنید، ارسال کنید. اکثر کشورها از شما درخواست می کنند که از طریق کنسولگری کشوری که در آن اقامت دارید اقدام کنید.

بله
ویزای شنگن به شما اجازه می دهد در همه کشورهای حوزه شنگن اقامت کنید. شما میتوانید تنها در مدت اعتبار از ویزای خود استفاده کنید، با این حال اگر می خواهید برای اولین بار از کشور دیگری بازدید کنید (به استثنای بلژیک، استونی، فنلاند، یونان، لتونی، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، اتریش، پرتغال، سوئد یا اسپانیا)، باید ویزای خود را از سفارت این کشور دریافت نمایید.