بیمه ویزای شینگن/ از کجا بیمه ارزان ویزای شینگن پیدا کنم؟

بیمه ویزای شینگن

اکثر مهاجران و بازدیدکنندگان منطقه شنگن باید نوعی بیمه ویزای شینگن دریافت کنند. در این مقاله، اطلاعات دقیقی در مورد بیمه مسافرتی شینگن، الزامات آن و افرادی که باید قبل از سفر به منطقه شینگن آن را دریافت کنند، خواهید یافت.

 

چگونه ویزای توریستی شینگن بگیریم؟
چه کسانی برای سفر به اتحادیه اروپا به ویزای شینگن نیاز ندارند؟

 

آیا به بیمه سلامت مسافرتی برای اروپا نیاز دارم؟

اگر برای ورود به هر کشوری در منطقه شینگن نیاز به ویزا دارید، باید بیمه مسافرتی داشته باشید که تمام شرایط بیمه شینگن را برآورده کند. هنگام درخواست ویزای شینگن باید مدرکی مبنی بر دریافت آن ارائه دهید. اگر بیمه نامه مسافرتی ندارید، درخواست ویزای شینگن شما به طور خودکار رد می شود.

 

از طرف دیگر، اگر بتوانید بدون ویزا وارد منطقه شینگن شوید، لزوماً نیازی به بیمه مسافرتی ندارید. با این حال، اگر نمی‌خواهید در طول سفر به اروپا هزینه‌های پزشکی اورژانسی را به تنهایی متقبل شوید، همچنان بسیار توصیه می‌شود که بدون توجه به شرایط ویزا، بیمه سلامت مسافرتی برای اروپا دریافت کنید.

 

شرایط بیمه ویزای شینگن

برای اینکه سفارت/کنسولگری بیمه نامه سلامت مسافرتی شما را بپذیرد، باید شرایط زیر را داشته باشد:

باید در تمام کشورهای عضو شنگن معتبر باشد.
حداقل پوشش پزشکی 30000 یورو
باید هزینه های پزشکی اورژانسی و بازگشت به کشور را پوشش دهد.
باید هزینه هایی را که ممکن است در نتیجه مرگ فرد ایجاد شود، پوشش دهد.
باید کل دوره اقامت مورد نظر فرد در منطقه شینگن را پوشش دهد.

بیمه ویزای مسافرتی اروپا را از کجا دریافت کنم؟

شما می توانید برای سفر به اروپا بیمه مسافرتی خود را به یکی از روش های زیر دریافت کنید:

از طریق شرکت های بیمه درمانی می توانید یک خط مشی را به صورت آنلاین خریداری کنید و گواهی مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن را چاپ کنید.

از طریق آژانس مسافرتی شما اگر از طریق یک تور سازماندهی شده به اروپا سفر می کنید، آژانس مسافرتی شما می تواند یک برنامه پوشش سفر به همراه پکیج تور ارائه دهد. گاهی اوقات، این طرح های رایگان معمولاً قیمت بالایی دارند، بنابراین مطمئن شوید که قبل از ثبت نام، خط مشی را به خوبی مطالعه کرده اید.

 

موسسه ویزاشی نیز برای ارائه بیمه های مسافرتی در کنار شما خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

 

چگونه بیمه مسافرتی شینگن را آنلاین بخریم؟

بسیاری از شرکت های بیمه سلامت مسافرتی در حال حاضر عمدتاً به صورت آنلاین فعالیت می کنند و فرآیند دریافت بیمه نامه را بسیار آسان و در دسترس می کنند. شما به سادگی باید:

 

به وب سایت شرکت بیمه مسافرتی مراجعه کنید.

طرحی را که می خواهید برای آن درخواست دهید انتخاب کنید. شما می توانید قبل از تصمیم گیری، جزئیات طرح را به دقت بخوانید. حتما به طور کامل مطالعه کنید.

فرم آنلاین را تکمیل کنید. شما باید جزئیات سفر خود (تاریخ، مقصد)، سن، جنس، ملیت و غیره را ذکر کنید.

پرداخت را تکمیل کنید پس از تجزیه و تحلیل داده های شما، شرکت بیمه قیمت نهایی بیمه نامه شما را به شما نشان می دهد. می توانید با کارت نقدی/اعتباری یا روش پرداخت آنلاین دیگری مانند پی پال پرداخت کنید.

گواهی بیمه را دانلود و چاپ کنید. در صورت درخواست ویزای شینگن، آن را به بقیه مدارک پیوست کنید و به سفارت یا مرکز درخواست ویزا ارسال کنید.

 

بیمه ویزای شینگن چه مواردی را پوشش می دهد؟

طرح های بیمه مسافرتی ویزای شینگن معمولا موارد زیر را پوشش می دهند:

صورت حساب های پزشکی در صورتی که در کشورهای شینگن دچار حادثه شوید یا به طور ناگهانی مریض شوید، شرکت بیمه پزشکی هزینه های درمان شما را پوشش می دهد. این شامل بستری شدن در بیمارستان، ویزیت پزشک، تجویز دارو، جراحی و غیره است.
تخلیه و بازگرداندن فوریت های پزشکی. فرض کنید زمانی که در یکی از کشورهای شینگن هستید یک مورد اورژانسی پزشکی دارید و باید برای درمان به کشور خود منتقل شوید. در این صورت شرکت بیمه مسافرتی هزینه مواردی مانند آمبولانس هوایی را تقبل می کند. اگر مسافر هنگام اقامت در اروپا فوت کند، بازگشت به کشور هزینه های بازگرداندن جسد به خانه را پوشش می دهد.

 

برخی از شرکت های بیمه سلامت ممکن است این حوادث یا اختلالاتی را که ممکن است در طول سفر شما به اروپا رخ دهد را پوشش دهند:

وقفه در سفر اگر در میانه سفر به اروپا مجبور به بازگشت به خانه هستید یا به دلایلی خارج از کنترل شما لغو می کنید، بیمه مسافرتی بخشی از هزینه های غیرقابل استرداد شما را بازپرداخت می کند.
تاخیر پرواز. اگر سفر شما به اروپا در زمان سفر با تاخیر انجام شود، شرکت هزینه اقامت و غذا را در مدت زمان انتظار پرداخت می کند.
گم شدن یا سرقت چمدان. اگر چمدان و وسایل شما در سفر به اروپا به سرقت رفته یا آسیب ببینند، این شرکت بخشی از هزینه های از دست رفته را جبران می کند.
مسئولیت شخصی. اگر در اروپا به اموال آسیب وارد کنید یا به شخص دیگری آسیب وارد کنید، بیمه پزشکی مسافرتی هزینه های ناشی از آن را پوشش می دهد.
فعالیت های ماجراجویانه ممکن است بتوانید پوشش آسیب‌های مربوط به برخی ورزش‌های «ماجراجویی» مانند اسکی یا غواصی را افزایش دهید. ورزش های دیگری که خیلی خطرناک تلقی می شوند همیشه کنار گذاشته می شوند.

 

رفع ریجکتی ویزای شنگن 
11 دلیل ریجکت ویزا (و نحوه اجتناب از آنها)

 

چگونه می توانم بیمه ویزای شینگن دریافت کنم؟

هنگام خرید بیمه نامه ویزای مسافرتی، گواهی نامه یا نامه بیمه دریافت می کنید که می توانید آن را به عنوان مدرک برای سفارت ارسال کنید. اگر از طریق ویزاشی یک طرح بیمه سلامت مسافرتی را خریداری می کنید، ما بیمه را در اصرع وقت در اختیار شما قرار میدهیم تا به بقیه اسناد پیوست کنید. سفارت/کنسولگری این را به عنوان تاییدیه معتبر می پذیرد.

 

بیمه مسافرتی برای اروپا چگونه کار می کند؟

بیمه مسافرتی اروپا هزینه های پزشکی شما در اتحادیه اروپا را پوشش می دهد. هنگام خرید بیمه نامه، شرکت به شما یک گواهی نامه/ نامه بیمه یا یک کارت پزشکی می دهد که می توانید به کارکنان پزشکی نشان دهید که بیمه دارید. سپس با توجه به سیاست های بیمارستان می توانند مستقیماً برای تسویه هزینه ها با شرکت بیمه تماس بگیرند. گاهی اوقات، ممکن است مجبور شوید از قبل پرداخت کنید و سپس با شرکت برای بازپرداخت مطالبه کنید.

 

در هر صورت، در صورت بروز فوریت های پزشکی، باید در اسرع وقت با یکی از شماره های تماس با شرکت تماس بگیرید. اکثر شرکت ها خطوط کمکی دارند.

 

بیمه مسافرتی چقدر باید ادامه داشته باشد؟

برای پوشش کل سفر خود به اروپا باید بیمه نامه مسافرتی بگیرید. هنگام خرید، باید تاریخ شروع و پایان سفر خود را ذکر کنید و این زمانی است که شما تحت پوشش آن هستید.

 

اکثر شرکت ها شما را تا شش ماه در یک زمان پوشش می دهند. اگر بیش از شش ماه در اروپا خواهید بود، به یک برنامه بیمه درمانی بین المللی یا بلندمدت مانند دکتر والتر پروویسیت نیاز دارید.

 

آیا می توانم یک سفر بیمه اتحادیه اروپا با طرح چندگانه داشته باشم؟

اگر به طور مکرر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می کنید، می توانید یک طرح بیمه مسافرتی سالانه خریداری کنید. این بدان معناست که در مدت یک سال، هنگام بازدید از هر کشور عضو منطقه شینگن، همیشه بیمه درمانی مسافرتی خواهید داشت و نیازی نیست هر بار یک طرح جدید تهیه کنید.

 

با یک برنامه سالانه، بسته به شرکت، سفرهای فردی در طول سال نمی تواند از 1 تا 3 ماه بیشتر شود.

 

آیا می توانم بیمه نامه سلامت مسافرتی اروپا را تمدید کنم؟

اگر هنوز به اروپا سفر نکرده اید، می توانید تاریخ های مربوط به بیمه نامه خود را تنظیم کرده و هزینه بیشتری بپردازید. اگر هیچ، شما به سادگی می توانید طرح موجود خود را لغو کنید و برنامه دیگری دریافت کنید.

 

با این حال، همیشه تضمین نمی شود که بتوانید پس از سفر به اروپا، این سیاست را تمدید کنید. برای تمدید بیمه نامه مسافرتی اروپا در زمانی که قبلاً در سفر هستید، باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید.

 

بر اساس وضعیت شما، آنها تصمیم خواهند گرفت که آیا امکان تمدید پوشش بیمه شما در زمان توافق شده وجود دارد یا خیر. احتمالاً باید ثابت کنید که پس از تمدید قصد ندارید ادعایی داشته باشید.

 

هزینه بیمه ویزای مسافرتی چقدر است؟

بیمه مسافرتی برای اروپا معمولاً تنها بخش کوچکی از هزینه کلی سفر است. به عنوان مثال، بیمه درمانی مسافرتی برای یک سفر یک هفته ای به اروپا بسته به طرحی که انتخاب می کنید می تواند بین 20 تا 40 یورو باشد. این بدان معناست که با توجه به آرامشی که دریافت می کنید، ارزش دریافت آن را دارد.

 

عواملی که در قیمت بیمه نامه مسافرتی ویزا نقش دارند عبارتند از:

مسافران مسن تر، به ویژه بازنشستگان (65+ سال)، هزینه بیشتری برای بیمه نامه پرداخت می کنند، زیرا احتمال اینکه آنها مجبور به ارائه مطالبات شوند افزایش می یابد.
مدت زمان سفر. شرکت های بیمه مسافرتی روزانه هزینه می پردازند، بنابراین هر چه مدت بیشتری در اروپا بمانید، هزینه بیمه نامه شما بیشتر خواهد شد.
میزان پوشش. شرکت های بیمه بیش از یک طرح را با پوشش های متفاوت ارائه می دهند. آنهایی که حفاظت بیشتری ارائه می دهند یا در یک منطقه جغرافیایی وسیع تری ارائه می دهند، هزینه بیشتری خواهند داشت. اگر این گزینه را دارید که موارد پوشش اضافی (مانند ورزش های ماجراجویی، مسئولیت و غیره) را اضافه کنید، این امر باعث افزایش قیمت بیمه نامه شما نیز می شود.

 

از کجا می توانم بیمه ارزان ویزای شینگن را پیدا کنم؟

بسیاری از شرکت های بیمه طرح های بیمه شینگن را ارائه می دهند که حداقل شرایط درخواست ویزای شینگن را برآورده می کند (به این معنی که باید 30000 یورو پوشش داشته باشد) و نه چیزهای دیگر. این نوع طرح ها معمولاً گران نیستند و از 20 یورو برای یک هفته متغیر است.

از آنجایی که حداقل میزان پوشش قبلاً توسط مقامات اتحادیه اروپا تعیین شده است، در بیشتر موارد، شما نمی توانید طرح هایی را پیدا کنید که ارزان تر از این مقدار باشند و همچنان کافی باشند و شرایط سفارت را برآورده کنند.

 

آیا من در همه کشورهای شنگن پوشش دارم؟

بله، طرح بیمه مسافرتی باید همه کشورهای شنگن را پوشش دهد. این به این دلیل است که کشورهای منطقه شینگن توافق نامه ای دارند که امکان رفت و آمد آزادانه افراد در داخل مرزهای آن را فراهم می کند و این برای دارندگان ویزا و بیمه مسافرتی نیز صدق می کند.

اگر طرح بیمه شینگن را خریداری کنید، در تمام کشورهای شنگن تحت پوشش قرار خواهید گرفت: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی. ، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

 

آیا من در سایر کشورهای اروپایی پوشش دارم؟

اگر یک طرح بیمه شینگن دارید، معمولاً فقط در منطقه شینگن پوشش دارید. با این حال، برخی از طرح های بیمه مسافرتی مانند شنگن پلاس از کمک اروپا، از کشورهای اتحادیه اروپا که بخشی از منطقه شینگن نیستند، مانند بریتانیا، بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند و رومانی، محافظت می کند.

 

در کشورهای اروپایی مانند آلبانی، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، گرجستان، کوزوو، مقدونیه شمالی، مولداوی، مونته نگرو، روسیه، صربستان، ترکیه و اوکراین که در اتحادیه اروپا نیستند، پوششی نخواهید داشت.

 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت 

 

چه کسانی باید برای ویزای شینگن بیمه مسافرتی بخرند؟

شهروندان کشورهای زیر ملزم به خرید بیمه مسافرتی هستند تا بتوانند برای ویزای شینگن اقدام کنند.

AfghanistanGabonOman
AlgeriaGambiaPakistan
AngolaGhanaPapua New Guinea
ArmeniaGuineaPalestinian Authority
AzerbaijanGuinea-BissauPhilippines
BahrainGuyanaQatar
BangladeshHaitiRussia
BelarusIndiaRwanda
BelizeIndonesiaSao Tome And Principe
BeninIranSaudi Arabia
BhutanIraqSenegal
BoliviaJamaicaSierra Leone
BotswanaJordanSomalia
Burkina FasoKazakhstanSouth Africa
Burma/MyanmarKenyaSouth Sudan
BurundiKosovoSri Lanka
CambodiaKuwaitSudan
CameroonKyrgyzstanSuriname
Cape VerdeLaosSwaziland
Central African RepublicLebanonSyria
ChadLesothoTajikistan
ChinaLiberiaTanzania
ComorosLibyaThailand
CongoMadagascarTimor-Leste
Cote d’IvoireMalawiTogo
CubaMaldivesTonga
Dem. Rep. Of CongoMaliTunisia
DjiboutiMauritaniaTurkey
Dominican RepublicMongoliaTurkmenistan
EcuadorMoroccoUganda
EgyptMozambiqueUzbekistan
Equatorial GuineaNamibiaVietnam
EritreaNepalYemen
EthiopiaNigerZambia
FijiNigeriaZimbabwe
North KoreaNorthern Mariana’s

چه چیزی تحت پوشش نیست؟

شرکت های بیمه درمانی مسافرتی برای شرایط یا شرایط زیر پوششی ارائه نمی دهند:

درمان پزشکی در نتیجه یک وضعیت از قبل موجود. اگر بیماری یا شرایطی مانند دیابت دارید و در زمانی که در اروپا هستید به مراقبت پزشکی نیاز دارید، بیمه نامه شما هزینه ها را پوشش نمی دهد.
درمان پزشکی در نتیجه پرداختن به ورزش های ماجراجویی. اگر بانجی جامپینگ، چتربازی یا سایر فعالیت‌های “پرخطر” آسیب دیده باشید، بیمه نامه شما آن را پوشش نمی‌دهد، مگر اینکه پوشش اضافی را انتخاب کرده باشید.
درمان پزشکی در نتیجه مستی. اگر بر اثر مصرف زیاد الکل یا مواد مخدر دچار حادثه یا بیمار شوید، بیمه نامه شما هزینه های درمان شما را پوشش نمی دهد.
اگر به یک منطقه پرخطر یا منطقه ای که در آن درگیری وجود دارد سفر می کنید.
اگر به دنبال مراقبت های پزشکی هستید حتی اگر اورژانسی نباشد. به عنوان مثال، اگر به طور خاص برای ملاقات با پزشک یا بیمارستان به اروپا سفر می کنید.
به یاد داشته باشید: خواندن مواردی که بیمه درمانی مسافرتی شما پوشش نمی دهد به همان اندازه مهم است که بخوانید.

 

آیا بیمه ویزای سفر شینگن COVID-19 را پوشش می دهد؟

شرکت های بیمه پزشکی مسافرتی معمولا موارد مرتبط با کووید-19 را پوشش نمی دهند. به این دلیل که بیشتر سیاست‌ها همه‌گیری یا بیماری‌های عفونی و همچنین هر سفری را که برخلاف توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) یا نهادهای دولتی مربوطه انجام می‌شود، حذف می‌کند.

 

با توجه به اینکه کووید-19 از مارس 2020 توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک بیماری همه گیر اعلام شده است و اکثر کشورهای جهان نوعی محدودیت سفر دارند، تقریباً تمام سفرها “برخلاف توصیه های WHO یا دولت” است. بنابراین، نه – بیمه مسافرتی شینگن شما احتمالاً شما را برای درمان مرتبط با COVID-19 پوشش نخواهد داد.

 

درمان پزشکی: اگر زمانی که در اتحادیه اروپا هستید به COVID-19 مبتلا شوید، بیمه مسافرتی ممکن است هزینه درمان پزشکی را پوشش دهد تا زمانی که برخلاف دستورالعمل‌های WHO یا بر خلاف توصیه‌های صادر شده توسط دولت خود یا دولت کشور شینگن شما سفر نکرده باشید.

آزمایش: شاید، و فقط در صورتی که توسط یک پزشک در اروپا دستور داده شده باشد، زیرا علائم را نشان می دهید، و تنها اگر برخلاف توصیه WHO/دولت سفر نکرده باشید.

قرنطینه: بیمه ویزای مسافرتی شما هیچ هزینه ای را که مربوط به قرنطینه قرار گرفتن شما در سفر به اروپا باشد را پوشش نمی دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top