اضافه شدن پنج شغل جدید به برنامه استعدادهای جهانی کانادا

برنامه استعدادهای جهانی کانادا

جریان استعدادهای جهانی کانادا Global Talent Stream پنج شغل جدید واجد شرایط را به برنامه اضافه می کند.

کانادا قصد دارد بیشترین تعداد مهاجر را پذیرش کند
کاهش امتیازات اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم کانادا در سال 2022

 

در 22 دسامبر، Employment and Social Development Canada (ESDC) فهرست مشاغل واجد شرایط را در جریان استعدادهای جهانی (GTS) گسترش داد.

 

ESDC یک بخش دولتی است که برای حمایت از نیروی کار کانادا کار می کند و به همین ترتیب بر بسیاری از امور مهاجرتی نظارت دارد – از جمله صدور ارزیابی های داخلی بازار کار (LMIAs) و نظارت بر GTS. یک برنامه مجوز کار با پردازش سریع ایجاد شده برای کمک به کارفرمایان کانادایی برای استخدام کارگران ماهر خارجی در بخش فناوری.

 

بر اساس برنامه استعدادهای جهانی کانادا، کارفرمایان به دنبال استخدام یک کارگر ماهر خارجی برای یکی از 17 حرفه مورد تقاضا (شامل به دلیل کمبود نیروی کار در کانادا) می توانند درخواست دهند و مجوز کار دریافت کنند. GTS به دنبال ایجاد یک استاندارد خدمات دو هفته ای برای مجوزهای کار است.

 

مشاغل جدید اضافه شده به GTS کدامند؟

فهرست مشاغل واجد شرایط اکنون با اضافه شدن پنج نقش مهندسی به 17 شغل افزایش یافته است.

اینها هستند:

مهندسین عمران (NOC کد 21300);
مهندس برق و الکترونیک (کد NOC 21310);
مهندسین معدن (NOC کد 21330);
مهندسین هوافضا (NOC کد 21390); و
مهندسین کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار، کد NOC 21311).

 

لیست مشاغل واجد شرایط برای GTS با توجه به نیازهای بازار کار کانادا تغییر می کند. گنجاندن این پنج موقعیت جدید احتمالاً حکایت از نیاز داخلی به نیروی کار مهندسی در کانادا دارد.

 

امسال نیز شاهد روند رو به رشدی در هدف قرار دادن مشاغل خاص برای مهاجرت بوده است تا به طور مستقیم به نیازهای بازار کار کانادا رسیدگی شود.

 

از جمله این اقدامات عبارتند از:

معرفی پایلوت کارگران بحرانی نیوبرانزویک (NBCWP) – که با شش کارفرما همکاری می کند تا مستقیماً نیازهای نیروی کار نیوبرانزویک را برطرف کند.

 

حذف موانع اقامت دائم برای پزشکان (در میان کمبودهای تاریخی نیروی کار کارکنان مراقبت های بهداشتی) که از طریق اکسپرس اینتری درخواست می کنند. و
تصویب لایحه C-19؛ که به وزیر مهاجرت این اختیار را می دهد که گروه هایی را در مجموعه اکسپرس انتری (بر اساس نیازهای سیاستی مانند موقعیت های مورد تقاضا) ایجاد کند و دعوت نامه هایی برای درخواست (ITA) برای این گروه ها صادر کند. در نتیجه، اکسپرس اینتری احتمالاً مشاغل بیشتری را در سال 2023 هدف قرار خواهد داد.

 

از آنجایی که کانادا همچنان با کمبود نیروی کار بالا و طبقه رو به رشد بازنشستگان مواجه است، در دنیای پسا کووید، به نظر می رسد که این کشور همچنان به نیازهای اقتصادی خود به روشی بسیار هدفمندتر رسیدگی کند. همانطور که کانادا قبلاً مهاجرت را به عنوان وسیله ای برای برآوردن نیازهای نیروی کار مورد تقاضا شناسایی کرده است.

 

کارفرمایانی که استعدادهای خارجی را از طریق برنامه استعدادهای جهانی کانادا استخدام می کنند، باید اطمینان حاصل کنند که برنامه ها را به درستی آماده می کنند. از جمله توسعه یک طرح مزایای بازار کار (LMBP) برای نشان دادن تعهد آنها به فعالیت هایی که تأثیر مثبت و پایداری بر بازار کار کانادا دارند. یک وکیل مهاجرت می تواند تا حد زیادی آماده سازی درخواست را در اینجا تکمیل کند تا از کامل بودن و انطباق با استانداردهای برنامه اطمینان حاصل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top